Ty wiesz jak mnie kochać

Tęsknota przychodzi znienacka. Nie zawsze w momentach kryzysu, czy smutku. Czasem wszystko jest okej, oględnie poukładane i na swoim miejscu. I nagle bum.

Wczoraj, od piosenki do piosenki, oglądaliśmy koncerty i teledyski (co często nam się zdarza). Pokazywaliśmy koledze parę hitów i klasyków meksykańskiej muzyki i nagle natknęliśmy się na nową piosenkę Natalii Lafourcade.

Sekunda po sekundzie, moje serce zaczyna pompować krew coraz szybciej i szybciej, komórki w ciele stopniowo poruszają się w rytm muzyki, ręce nie mogą wytrzymać w bezruchu i najpierw delikatnie, a po chwili z całym impetem wybijają rytm bębna. W głowie pojawiają się tysiące wspomnień, jedno za drugim i kilkanaście na raz, jakby ktoś chciał pokazać mi wszystkie momenty szczęścia i nieszczęścia, kawał życia, które już minęło, ale ciągle jest obecne. Gęsia skórka jakby przenika z powierzchni skóry i przechodzi na każdy skrawek ciała. Na te kilka minut wszystko się zatrzymuje, a ja wchodzę na poziom rzeczywistości, gdzie rządzą emocje i wspomnienia, gdzie po prostu wszystko ma sens i jest tak jak być powinno.

Meksyk jest niezaprzeczalną częścią mnie i mojej osobowości, ale nie przypuszczałam, że może on poruszać we mnie dokładnie te same struny, co Polska. A jednak może, w samo serce, dokładnie tak jak Osiecka i Grechuta, kto by pomyślał?

I do tego piosenka, której nigdy wcześniej nie słyszałam, która z niczym nie powinna mi się kojarzyć, a której brzmienie i obraz przedstawiają wszystko czym był i jest dla mnie Meksyk. Tańczyłam do niej, śpiewałam ją i czułam przez tyle lat. Cieszę się, że się wreszcie pojawiła, bo będzie kolejną rzeczą, która będzie mi przypominać, gdzie leży serce moje…a z pewnością jego wielka część.

A o moim pożegnaniu z Meksykiem -> tu.

Natalia Lafourcade ‘Tú sí sabes quererme’ (‘Ty wiesz jak mnie kochać’)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s